p.w. Św. Michała Archanioła
w Wojsławicach

Michal

W dniach 17-18 sierpnia 2024 r. w Wojsławicach odbyło się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Góry Objawień na Gargano.

Uroczystości prowadził ks. Sylwester Szwajca ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Nawiedzenie rozpoczęło się nabożeństwem oczekiwania, pieśnią „Barka” i uroczystym wprowadzeniem figury do zabytkowego kościoła w Wojsławicach. Św. Michała Archanioła w świątyni powitały dzieci: Ola, Jakub, Antosia i Bartosz, dorośli: Alicja Mazurek i Zbigniew Kortatyński oraz ks. Proboszcz Zbigniew Kasprzyk. Nad całością przygotowań czuwał ksiądz wikariusz Andrzej Narojczyk. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, po której zebrani oddali się osobistej modlitwie, różaniec anielski prowadził Legion Maryi, po którym zostało odprawione nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie od nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Całość zwieńczył Apel Jasnogórski.

W niedzielę odprawiono Msze święte z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. O godzinie 12.00 miała miejsce suma odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi. W czasie Mszy świętej poświęcono kuranty, dar Zofii i Krzysztofa Mioduchowskich z okazji 50. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa w wojsławickim kościele. Po każdej Mszy świętej była możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.

Był to czas mocy i łaski dla wojsławickiej wspólnoty parafialnej.

Autor: ks. Andrzej Narojczyk

9:00; 10:30; 12:00; 17:00 (zimą 16:00)

Dni powszednie:

8:00 i 17:00 (zimą 16:00)